Podsumowanie Piątkowych Działań pod kryp. „PASY” - Aktualności - KPP w Przasnyszu

Aktualności

Podsumowanie Piątkowych Działań pod kryp. „PASY”

Data publikacji 09.07.2018

W miniony piątek 6 lipca przasnyscy policjanci prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „PASY”. Podczas akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz, czy dzieci przewożone są w sposób prawidłowy.

Pomimo wielu apeli policjanci z przasnyskiej drogówki tylko w dniu działań ujawnili aż 23 przypadki łamania przepisów związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym za które kierujący otrzymali mandaty karne.

Pamiętajmy o tym, że pasy bezpieczeństwa ratują życie, jeśli nie są zapięte to w przypadku wyrzucenia osoby przez przednią szybę samochodu, podczas uderzenia w przeszkodę, ryzyko odniesienia ciężkich obrażeń jest 25 razy większe. Natomiast ryzyko śmierci jest 6 razy większe. Poduszka powietrzna redukuje ryzyko śmierci o 50% tylko wtedy, gdy podczas wypadku działa wspólnie z pasami bezpieczeństwa. Pasażerowie na tylnym siedzeniu są tak samo narażeni na poważne obrażenia jak z osoby siedzące z przodu samochodu. Ponadto, w razie wypadku stanowią oni śmiertelne zagrożenie dla podróżujących z przodu pojazdu, ponieważ uderzają w nich z ogromna siłą. Równie ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa  są foteliki dla dzieci. Rodzic nie jest w stanie utrzymać w rękach dziecka, które w momencie nieoczekiwanego uderzenia przybiera masę słonia. Co więcej, w czasie wypadku, rodzic może przygnieść dziecko własnym ciałem zmniejszając jego szansę na przeżycie.

Powrót na górę strony