Bezpieczny przejazd kolejowy - Aktualności - KPP w Przysusze

Aktualności

Bezpieczny przejazd kolejowy

Data publikacji 04.11.2019

Policjanci przysuskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzili akcję pn. „Bezpieczny przejazd”, która ukierunkowana była na poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Przysusze wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei przeprowadzili działania na przejeździe kolejowym w Skrzyńsku, na drodze wojewódzkiej 727.

Głównym celem działań było przeciwdziałanie niewłaściwym zachowaniom kierowców i pieszych przekraczających przejazdy kolejowe, a tym samym zmniejszenie liczby wypadków w tych miejscach. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na kierowców, którzy nie stosowali się do przepisów drogowych w obrębie przejazdów kolejowych.

Z danych wynika, że przyczyną wielu zdarzeń drogowych na przejazdach kolejowych jest nieostrożność kierujących. Notorycznie lekceważą oni znak STOP, objeżdżają półrogatki lub przejeżdżają tuż pod zamykającymi się zaporami. Policjanci podczas prowadzonych działań sprawdzali również trzeźwość kierujących.

 

st. asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony