„Bezpieczne wakacje 2019” na Toporni - Aktualności - KPP w Przysusze

Aktualności

„Bezpieczne wakacje 2019” na Toporni

Data publikacji 10.07.2019

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2019” policjanci wspólnie z przedstawicielami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przysusze odwiedzili dzieci i młodzież spędzające wakacje na koloniach w Ośrodku Wypoczynkowym „Marysieńka” w Toporni.

W trakcie trwających wakacji przysuscy policjanci przeprowadzili szereg spotkań z dziećmi i młodzieżą, gdzie rozmawiano m.in. o bezpiecznych zabawach, zwłaszcza tych, które odbywają się w pobliżu zbiorników wodnych. Spotkania realizowane były zarówno przez policjantów zespołu ds. profilaktyki społecznej nieletnich i patologii i dzielnicowych, jak również wspólnie z przedstawicielami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Policjanci realizując założenia programu „Bezpieczne wakacje 2019” nie tylko kontrolują, ale chętnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przypomnieć im bezpieczne i prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach.

W ostatnim czasie policjantki z Zespołu Profilaktyki spotkały się z dziećmi i młodzieżą, które wakacje spędzają na obozie deskorolkowym „WOODCAMP” w Toporni. Tematem spotkania były bezpieczne zachowania w ruchu drogowym oraz nad wodą – bezpieczna kąpiel. Natomiast ze strony inspektorów pod lupą znalazł się stan sanitarny wypoczynku dzieci i młodzieży oraz wizytacja pod kątem oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony