Policjanci na festynie w Woli Gałeckiej - Aktualności - KPP w Przysusze

Aktualności

Policjanci na festynie w Woli Gałeckiej

Data publikacji 09.07.2019

Policjanci z przysuskiej Policji uczestniczyli w festynie rodzinnym w Woli Gałeckiej. Głównym celem, jaki przyświecał policjantom, było propagowanie bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, w ramach działań „Bezpieczne Wakacje 2019” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo …”.

Od początku wakacji przysuscy policjanci prowadzą spotkania i omawiają zagrożenia, jakie mogą spotkać dzieci i młodzież, podczas wakacyjnego wypoczynku. Policjanci przypominają jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i w domu. Dużą uwagę zwracają także na bezpieczeństwo na drodze, w szczególności pieszych i rowerzystów.

Podczas festynu, który odbył się Woli Gałeckiej, gm. Rusinów, policjantki z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii przysuskiej Policji, przeprowadziły pogadankę dla dzieci i młodzieży, na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, zagrożeń związanych z nieprzestrzeganiem podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz promowali służbę w Policji. Podczas spotkania policjanci propagowali również założenia działań „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą”. Dużą atrakcją dla najmłodszych była prezentacja radiowozu oraz policyjnego wyposażenia wykorzystywanego przez mundurowych w codziennej służbie. Dzieci zadawały dużo pytań i z przyjemnością przymierzały policyjne czapki.

 

 asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony