Kontrole obozów i kolonii podstawą bezpiecznego wypoczynku - Aktualności - KPP w Przysusze

Aktualności

Kontrole obozów i kolonii podstawą bezpiecznego wypoczynku

Data publikacji 02.07.2019

Policjanci, razem z pracownikami sanepidu kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Mundurowi wykorzystują każdą okazję, aby mówić o bezpieczeństwie nad wodą, cyberprzemocy, szkodliwości zażywania dopalaczy oraz promują akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Wakacje to okres przerwy szkolnej dla dzieci i młodzieży, czas, kiedy młodzi ludzie wyjeżdżają na różnego rodzaju obozy i kolonie. Policjanci i pracownicy sanepidu robią wszystko, aby podczas wypoczynku, nic im nie zagrażało, aby całe i zdrowe wróciły do domów. Dlatego też przeprowadzane są kontrole ośrodków oraz obozów, które organizują turnusy dla dzieci i młodzieży.

Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Przysusze, wykorzystują każdą nadarzającą się okazję, aby mówić młodzieży o szkodliwości oraz konsekwencjach karnych zażywania dopalaczy. Podczas spotkania z uczestnikami obozu sportowego „Draft” omówiły zagadnienia związane z nielegalnymi i trującymi substancjami, dodatkowo informując, gdzie można szukać pomocy w trudnych sytuacjach. Podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą, policjantki mówiły również o zasadach bezpiecznych zachowań i sposobach ich unikania oraz konsekwencjach prawnych niewłaściwych i nieodpowiedzialnych czynów.

 

asp. Aneta Wilk

 

Powrót na górę strony