Spotkanie z kolonistami - Aktualności - KPP w Przysusze

Aktualności

Spotkanie z kolonistami

Data publikacji 28.06.2019

W ramach akcji „Bezpieczne wakacje 2019” policjanci wspólnie z przedstawicielami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przysusze odwiedzili dzieci i młodzież spędzające wakacje na koloniach w Ośrodku Wypoczynkowym „Marysieńka” w Toporni.

Przez ostatni miesiąc przysuscy policjanci przeprowadzili szereg spotkań z dziećmi i młodzieżą w szkołach na terenie naszego miasta i powiatu. Z najmłodszymi rozmawiano m.in. o bezpiecznych zabawach, zwłaszcza tych, które odbywają się w pobliżu zbiorników wodnych. Spotkania realizowane były zarówno przez policjantów zespołu ds. profilaktyki społecznej nieletnich i patologii i dzielnicowych, jak również wspólnie z przedstawicielami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przysusze. Policjanci realizując program „Bezpieczne wakacje 2019” nie tylko kontrolują, ale chętnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby przypomnieć im bezpieczne i prawidłowe zachowania w różnych sytuacjach.

Wczoraj przysuskie profilaktyczki spotkały się z dziećmi i młodzieżą, które wakacje spędzają na obozach: hulajnogowym „SCOOT CAMP” oraz akrobatycznym klubu „Apollo” w Toporni. Tematem spotkania były bezpieczne zachowania nad wodą - bezpieczna kąpiel, jak też zagrożenia związane z używaniem narkotyków i dopalaczy. Ważnym zagadnieniem były tematy związane z przestępstwami z nienawiści oraz rozmowy o tolerancji. Wśród uczestników propagowano też bezpieczeństwo w ruchu drogowym, oraz dostępne aplikacje „Moja Komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Natomiast ze strony inspektorów pod lupą znalazł się stan sanitarny wypoczynku dzieci i młodzieży oraz wizytacja pod kątem oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia.

Autor: asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony