Mówili o bezpieczeństwie podczas ferii - Aktualności - KPP w Przysusze

Aktualności

Mówili o bezpieczeństwie podczas ferii

Data publikacji 22.01.2019

Lada chwila rozpoczną się ferie zimowe w całym województwie. Uczniowie, starsi i młodsi odpoczywać będą od nauki, sprawdzianów i szkolnego zgiełku. Jak bezpiecznie spędzić zimowy wypoczynek radzą przysuscy policjanci, którzy odwiedzają placówki oświatowe na terenie powiatu.

Dzielnicowy oraz policjantki z zespołu profilaktyki spotkali się z uczniami przysuskiej „jedynki”, młodzieżą z placówki wychowawczej w Goździkowie oraz z rodzicami na wywiadówce w Rzucowie. Wszystkie spotkania odbywają się w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2019”. Spotkanie w „1” poprowadził dzielnicowy wraz ze strażakami z Przysuchy. Policjant przypomniał dzieciom, jak należy zachowywać się podczas zabaw na świeżym powietrzu, a także podczas korzystania z Internetu. Omówił zasady obowiązujące na lodowiskach i osiedlowych górkach, a także uświadamiał, jak ważne jest noszenie odblasków po zmroku. Natomiast strażak wyjaśnił najmłodszym co to jest czad i jak się przed nim uchronić, a także jak prawidłowo informować służby o wystąpieniu zagrożenia.  

Policjantki z zespołu profilaktyki, na spotkaniu z wychowankami Zespołu Placówek Resocjalizacyjno – Socjoterapeutycznych w Goździkowie omówiły najważniejsze kwestie związane z zagrożeniami wynikającymi z zażywania narkotyków, w tym dopalaczy. Rozmawiały na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz cyberprzemocy.

Na szkolnej wywiadówce w Rzucowie funkcjonariuszki rozmawiały o skutkach zdrowotnych, o symptomach osoby odurzonej substancją narkotyczną, wskazywano instytucje pomocowe. Podczas prelekcji wykorzystały walizkę z atrapami narkotyków, by pokazać rodzicom, jak wyglądają poszczególne rodzaje środków odurzających oraz przedmioty służące do zażywania i porcjowania narkotyków. Spotkanie z rodzicami było również doskonałą okazją do promowania zawodu policjanta, jak również niezwykle pomocnych aplikacji, tj. Moja Komenda oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

asp. Aneta Wilk

Powrót na górę strony