Aktualności

Policjantki rozmawiały o cyberprzemocy

Nękanie, wulgarne smsy, e-maile, dopisywanie obraźliwych komentarzy – to tylko niektóre formy cyberprzemocy, globalnego aktualnego problemem. Wychodząc naprzeciw, mł. asp. Magdalena Bielińska z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii oraz sierż. Izabela Wierzbicka dzielnicowa Gminy Zatory, by zwrócić uwagę na zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu, spotkały się z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pułtusku.

Celem spotkań o charakterze informacyjno – edukacyjnym jest rozbudzanie u młodzieży świadomości i odpowiedzialności za własne działanie, kształtowanie umiejętności przewidywania konsekwencji zachowań własnych i zachowań innych osób oraz zapobieganie przemocy przy użyciu telefonu komórkowego lub Internetu.

Podczas dzisiejszej lekcji profilaktyki dzieci i młodzież z SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku dowiedziały się jak identyfikujemy cyberprzemoc, jak sobie z nią radzić i dlaczego nie wolno jej stosować. Funkcjonariuszki omówiły narzędzia Cyberprzemocy oraz jej formy, zwróciły uwagę na pożądane zachowania w sytuacji kiedy jest się zarówno ofiarą jak i świadkiem Cyberprzemocy. Policjantki przypomiały, że Internet jest doskonałym źródłem wiedzy, dostarcza mnóstwo zabawy i rozrywki, ale może również stanowić zagrożenie, dlatego tak ważne jest zachowanie rozwagi i podstawowych zasad bezpieczeństwa w jego użytkowaniu.

kom. Milena Kopczyńska

Powrót na górę strony