„Pod lupą” autokary - Aktualności - KPP w Pułtusku

Aktualności

„Pod lupą” autokary

Data publikacji 09.01.2020

Policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego dbając o bezpieczeństwo dzieci kontrolują autokary, którymi są przewożone. Wyniki ostatnich działań były zadowalające.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest priorytetem dla pułtuskich policjantów. Dlatego też wczoraj wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego policjanci prowadzili działania mające na celu eliminowanie wszelkich nieprawidłowości związanych z przewozem najmłodszych - tym samym zwiększenie ich bezpieczeństwa podczas dojazdu do szkoły. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na prawidłowe oznaczenie autobusów przewożących dzieci i młodzież, trzeźwość kierowców, stan techniczny autobusów i uprawnienia do kierowania tego rodzaju pojazdami. Wyniki kontroli były zadowalające, policjanci nie stwierdzili uchybień.

W związku ze zbliżającym się okresem zimowego wypoczynku, a co za tym idzie licznymi wyjazdami zorganizowanymi, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przypominają, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru, wiozącego dzieci na wypoczynek. Najlepiej zrobić to w formie pisemnej, składając wniosek osobiście w jednostce Policji. Odpowiednim rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniemy potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych. Punktem kontrolnym będzie ul. Runek – plac przed budynkiem Komendy.

podkom. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Powrót na górę strony