Weekend na pułtuskich drogach- zatrzymane 3 prawa jazdy! - Aktualności - KPP w Pułtusku

Aktualności

Weekend na pułtuskich drogach- zatrzymane 3 prawa jazdy!

Data publikacji 15.07.2019

Wysoka grzywna i 3 miesięczny odpoczynek od kierowania pojazdami to finał jazdy z prędkością o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Policja przypomina o konsekwencjach brawurowej jazdy.

W sobotę, 13 lipca, funkcjonariusze drogówki podczas pełnionej służby zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym. Pierwsze w Grominie -38 letni mieszkaniec Siedlec, jechał z prędkością 101 km/h. Kolejnego takiego wykroczenia dopuścił się mieszkaniec Warszawy, który w Przemiarowie jechał z prędkością 114 km/h. W niedzielę, w Grominie, prędkość jazdy 56 latka, mieszkańca powiatu płońskiego wyniosła 105 km/h. Policjanci zatrzymali kierującym uprawnienia i nałożyli 400 złotowe mandaty karne, połączone z 10 punktami karnymi.

Mundurowi są szczególnie wyczuleni na te kategorie wykroczeń i przestępstw drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków. Do mich należą: nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu i nieprawidłowo wykonywane manewry, dlatego apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie ostrożności i rozsądku na drogach!

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

Powrót na górę strony