Podsumowanie działań „PASY i TELEFONY” - Aktualności - KPP w Pułtusku

Aktualności

Podsumowanie działań „PASY i TELEFONY”

Data publikacji 11.07.2019

Wczoraj, policjanci Ruchu Drogowego przeprowadzili działania pn. „PASY i TELEFONY”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach są prawidłowo przewożone. Pod lupą mundurowych byli również Ci, którzy naruszają przepisy o korzystaniu podczas jazdy z telefonów komórkowych.

Policjanci przypominają o obowiązku zapinania pasów podczas jazdy samochodem. Pasy bezpieczeństwa są najskuteczniejszym znanym środkiem ratującym życie ludzkie podczas wypadku drogowego. Zapięte pasy bezpieczeństwa to czasami jedyna szansa na przeżycie. Mają one bowiem istotny wpływ na łagodzenie skutków wypadku. Równie ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa są foteliki dla dzieci. Podczas nieoczekiwanego uderzenia rodzic nie jest w stanie utrzymać w rękach dziecka, co więcej, w czasie wypadku, może je przygnieść własnym ciałem, zmniejszając jego szansę na przeżycie. Wczorajszego dnia mundurowi uświadamiali również kierujących o zagrożeniach wynikających z korzystania z telefonu podczas jazdy.
Policjanci podczas działań ujawnili 6 przypadków niekorzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, ponadto poddali blisko 200 kierujących badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W jednym przypadku, wynik był pozytywny. Kierujący pojazdem osobowym, mieszkaniec powiatu makowskiego został zatrzymany w Grabówcu. Za bezmyślne zachowanie jakim w jego przypadku było kierowanie w stanie po użyciu alkoholu policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Po raz kolejny policjanci apelują o ostrożność i odpowiedzialność nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego!

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP w Pułtusku

 

Powrót na górę strony