Motocyklem podjął ucieczkę przed Policją, dzielnicowy ustalił jego tożsamość - Aktualności - KPP w Pułtusku

Aktualności

Motocyklem podjął ucieczkę przed Policją, dzielnicowy ustalił jego tożsamość

Data publikacji 10.07.2018

Dobre rozpoznanie terenu i znakomity kontakt z mieszkańcami dzielnicowego doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który nie zatrzymał się do kontroli patrolowi drogówki. Policjant ze Świercz ustalił i zatrzymał podejrzanego o popełnienie przestępstwa mężczyznę. Teraz 21-latek za swoje czyny odpowie przed sądem, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu kierujący Kawasaki nie zastosował się do sygnału nakazującego zatrzymanie pojazdu i celem uniknięcia kontroli drogowej podjął ucieczkę przed patrolem Policji. Funkcjonariusze o całym wydarzeniu poinformowali Dyżurnego pułtuskiej komendy i dzielnicowego, na którego terenie miało miejsce całe zajście. Opis jednośladu i kierującego wystarczyły dzielnicowemu do ustalenia i zatrzymania motocyklisty. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. 21- letni mieszkaniec gm. Świercze usłyszał już zarzuty.
Za przestępstwo (niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego) został ukarany 700 złotową grzywną i rocznym zakazem kierowania na wszystkie pojazdy.
Oddzielnie odpowie za wykroczenie (brak uprawnień do kierowania).

Zgodnie z art. 178b Kodeksu Karnego mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Powrót na górę strony