Aktualności

O granicy zaufania do drugiego człowieka, atrakcyjnych z pozoru umowach oraz metodach działania oszustów

Data publikacji 04.12.2017

Widząc potrzebę stałej edukacji środowiska osób starszych dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku spotkali się z seniorami klubu Senior Wigor, członkami klubu seniora w Obrytem i mieszkańcami Pniewa w "Kuźni Kurpiowskiej w Pniewie". W trakcie wizyty policjanci rozmawiali między innymi o zagrożeniach na jakie narażone są osoby starsze.

Mundurowi wskazywali metody jakimi najczęściej posługują się przestępcy i radzili, jak uchronić się przed utratą pieniędzy. Funkcjonariusze podkreślali, że sprawcy wykorzystują bardzo często więzi rodzinne, dobroć i łatwowierność osób starszych by wyłudzić od nich posiadane oszczędności. Dlatego tak ważne jest, aby seniorzy byli czujni, uważni i potrafili w konkretnych sytuacjach być asertywni. Tylko taka postawa daje im gwarancję tego, że nie staną się ofiarami osób nieuczciwych, oszustów czy złodziei. Zaprezentowano film profilaktyczny.

Mundurowi poruszali także temat prawidłowego zabezpieczenia mieszkań oraz bezpieczeństwa poza domem, m.in na drodze i w środkach komunikacji miejskiej oraz czyhających tam zagrożeń. Dzielnicowi przekazali numer telefonu kontaktowego do siebie i adres poczty elektronicznej. Zachęcali uczestników do korzystania z aplikacja "Moja Komenda". Spotkania były także okazją do omówienia aktualnego stanu bezpieczeństwa. Korzystając z okazji policjanci przypomnieli także zasady posługiwania  się narzędziem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

sierż. sztab. Milena Kopczyńska, KPP Pułtusk

Powrót na górę strony