Wyjaśnienie w sprawie zajść w gminie Sochocin - Aktualności - KPP w Płońsku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyjaśnienie w sprawie zajść w gminie Sochocin

Data publikacji 03.08.2017

Policjanci z Płońska prowadzą czynności związane z ustaleniem osób odpowiedzialnych za zaatakowanie członków piłkarskiej drużyny Hapoelu Petah Tikva po meczu z czwartoligowym MKS Ciechanów.

Do zdarzenia doszło w środę wieczorem, po rozegranym między wymienionymi drużynami meczu, który przebiegł bez zakłóceń. Z informacji przekazanych policji wynika, że na terenie przyległym do hotelu, w którym zatrzymała się izraelska drużyna,  grupa zamaskowanych osób podbiegła do dwóch członków zagranicznej ekipy sportowej, poturbowała ich i uciekła. Pokrzywdzeni doznali drobnych otarć.

Trwają intensywne czynności związane z ustaleniem i zatrzymaniem osób odpowiedzialnych za to zdarzenie. Między innymi szczegółowo analizowany jest zabezpieczony zapis z monitoringu. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że sprawcy mogą być powiązani ze środowiskiem pseudokibiców.

Decyzją Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu. Jednocześnie Komendant Główny Policji podjął decyzję o skierowaniu na miejsce funkcjonariuszy Biura Kontroli KGP oraz Głównego Sztabu Policji, w celu dokładnego wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Powrót na górę strony