"Alkohol-złodziej wolności" - konkurs filmowy rozstrzygnięty - Aktualności - KPP w Płońsku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Alkohol-złodziej wolności" - konkurs filmowy rozstrzygnięty

Data publikacji 03.07.2019

14 czerwca br. został rozstrzygnięty konkurs filmowy "Alkohol - złodziej wolności", którego pomysłodawcami byli dzielnicowi z Posterunku Policji w Załuskach sierż. sztab. Paweł Brzeziński i asp. sztab. Daniel Kania. Jury nagrodziło dwa wyróżniające się filmy, ukazujące zgubne skutki picia alkoholu.

Do pomocy w organizacji konkursu filmowego dzielnicowi z Załusk zaprosili Urząd Gminy Załuski, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. W konkursie mogły wziąć udział zespoły (maksymalnie trzyosobowe) składające się z osób – uczniów szkół z terenie gm. Załuski, które nie ukończyły 18 lat, działające pod opieką pełnoletniego opiekuna. Filmy (max 30 sekundowe) zrealizowane dowolna techniką cyfrową można było dostarczyć do Posterunku policji lub GOPS w Załuskach do dnia 31 maja br. Zadaniem uczestników konkursu było ukazanie zgubnych skutków picia alkoholu, szkodliwości na zdrowie oraz propagowanie asertywnych zachowań.

 

Komisja konkursowa podczas posiedzenia, przy ocenie filmów brało pod uwagę takie kryteria jak zgodność z tematyką konkursu, wartość edukacyjną, artystyczną i techniczną, oryginalność podejścia do tematu oraz inwencję twórczą.

WERDYKT KOMISJI:

  • I MIEJSCE w kat. wiekowej 5-10 lat – film „Za mało mi polałeś”

         Wykonanie: Aleksander Michalski

         Opiekun: Ilona Michalska

 

  • I MIEJSCE w kat. wiekowej 10-18 lat – film „Alkohol-złodziej wolności”

Wykonanie: Sebastian Krawczyk, Wiktoria Rakoczy, Marek Sikorski

Opiekun: Magdalena Łątka

Uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez organizatorów odbyło się 29 czerwca 2019 r. na Festiwalu Truskawki w Karolinowie gm.Załuski.

Dodatkowo 6-letni Aleksander zaproszony został przez policjantów do zwiedzenia siedziby Komendy Powiatowej Policji w Płońsku. Podczas spotkania ze stróżami prawa, laureat filmowego konkursu dowiedział się jak na co dzień wygląda praca policjantów poszczególnych pionów, mógł też zobaczyć policyjny areszt, sprzęt, broń, środki transportu i przez chwilę posiedzieć w fotelu samego komendanta :)

 

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu oraz dziękujemy wszystkim jego uczestnikom za zaangażowanie.

Podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

foto. UG Załuski/KPP w Płońsku

 

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony