Kolejne sukcesy raciąskiego policjanta-kulturysty

Data publikacji 10.05.2019

Raciąski policyjny kulturysta st. sierż. Patryk Błocki znów stanął na podium. Zdobył 1 i 3 miejsce w dwóch różnych kategoriach podczas zawodów sylwetkowych – Mistrzostw Polski, które odbyły się w Siedlcach. Oficjalnie jest mistrzem Polski w kategorii CLASSIC PHYSIQUE.

St. sierż. Patryk Błocki, policjant z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Raciążu, swoja przygodę z siłownią i pracę nad sylwetką zaczął ponad 10 lat temu. Niespełna 2 lata temu po raz pierwszy wystartował w kulturystycznych zawodach. Ciężka praca, systematyczność, godziny spędzone na siłowni i szereg wyrzeczeń przyniosły wymierny efekt - tytuł mistrza Polski na tegorocznych Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness IBFF & WPF w Siedlcach.

W czasie zawodów policyjny kulturysta startował w dwóch kategoriach. W kategorii MEN PHYSIQUE FITNESS do 180 cm zdobył 3 miejsce. Natomiast kategoria CLASSIC PHYSIQUE +177cm, która jest bardziej klasyczna dała mu I miejsce i tytuł Mistrza Polski. Warto zaznaczyć, że w czasie zawodów sylwetkowych startujący są surowo oceniani przez sędziów. Liczy się symetria,proporcje i jakość umięśnienia sylwetki,odpowiedni poziom odtłuszczenia i odwodnienia.

Zawody, w których startował st. sierż. Patryk Błocki były również eliminacjami do Mistrzostw Europy WPF oraz Mistrzostw Europy i Mr. Universe IBFF.

Już 18 maja br. Patryk weźmie udział w kolejnych zawodach sylwetkowych odbywających się na Litwie. Życzymy dalszych sukcesów i trzymamy kciuki :)

Autor: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska