II Turniej klas policyjnych o Puchar Starosty Płońskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku

Data publikacji 29.10.2016

Wczoraj (28.10.2016r.) przedstawiciele klas mundurowych z Zespołu Szkół im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku i Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku po raz drugi rywalizowali o Puchar Starosty Płońskiego i Komendanta Powiatowego Policji w Płońsku. Tym razem impreza odbyła się w Gminnym Zespole Szkół w Czerwińsku nad Wisłą. Turniej wygrali uczniowie klasy III z płońskiej szkoły.

Organizatorem II Turniej klas policyjnych byli jak i w roku ubiegłym Starosta Płoński i Komendant Powiatowy w Płońsku przy udziale dyrektorów szkół oraz Wójta Gminy Czerwińsk. W zmaganiach, które rozpoczęły się punktualnie o godz. 10:00 wzięło udział sześć trzyosobowych reprezentacji z klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku i Zespołu Szkół im.Królowej Jadwigi w Czerwińsku.

Również i w tym roku warunkiem było aby w składzie drużyny biorącej udział w Turnieju była przynajmniej jedna dziewczyna. Ku zaskoczeniu organizatorów jedna klas wystawiła w całości kobiecą reprezentację, a w dwóch innych do zmagań stanęły po dwie dziewczyny. Uczennice pokazały, że tzw. "słaba płeć" wcale słabą nie jest. Adeptki sztuki policyjnej osiągnęły wysokie wyniki we wszystkich konkurencjach.

W II edycji Turnieju rozegrane zostały cztery konkurencje:
- sprawdzianu z zakresu wiedzy o Policji i problematyki policyjnej,
- testu sprawności fizycznej (zawierającym elementy toru przeszkód , na którym zdają egzamin kandydaci ubiegający się o przyjęcie do służby w Policji),
- testu umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej
 - testu umiejętności strzeleckich (paintball)

Rywalizacja drużyn była wyrównana. Poszczególne miejsca na "podium" dzieliła różnica zaledwie kilku punktów.  Drużyna z klasy, która zwyciężyła ubiegłoroczny turniej i tym razem okazał się być najlepsza. Młodzież z III klasy o profilu policyjnym z ZS nr 1 w Płońsku wystąpiła w podobnym składzie jak rok temu: Magdalena Cywińska, Natalia Pajewska, Łukasz Matusiak. Uczniowie zdobyli w sumie 314 punktów. Do nich trafił puchar za zajęcie I miejsca. Zgodnie z regulaminem turnieju zwycięski puchar jest pucharem przechodnim lecz gdy trzy lata z rzędu zostanie zdobyty przez uczniów tej samej szkoły, tam pozostanie.   Tak jak w roku ubiegłym na drugim miejscu  uplasowała się reprezentacja z klasy II LO ZS im. Królowej Jadwigi w Czerwińsku. Drużyna wystąpiła w takim samym składzie jak w 2015 roku w  Kamila Pawlak, Michał Gral, Rafał Safaryn.  Zawodnicy tej drużyny zdobyli 309 punktów. Puchar dla najlepszego zawodnika za otrzymanie najwyższej sumy  punktów z trzech konkurencji: testu wiedzy, testu sprawności i strzelanie) trafił do Magdaleny Cywińskiej z ZS. NR 1 w Płońsku.

Fundatorem nagród był organizator- Starostwo Powiatowe w Płońsku. Test umiejętności strzeleckich odbył się dzięki przychylności i wsparciu strażaków z OSP w Płońsku.

Wszystkim uczniom klas policyjnych biorącym udział w turnieju serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników! Kolejny turniej już za rok :)

Autor: mł. asp. Kinga Drężek-Zmysłowska