Wspinka 2023

Data publikacji 01.12.2023

18 edycja Międzyszkolnych Zawodów Sportowych WSPINKA 2023 za nami. Celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie sportowego, zdrowego stylu życia, bez przemocy i uzależnień. Zawody zorganizowała Komenda Miejska Policji w Płocku wspólnie z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej, Płockim Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej, Urzędem Miasta w Płocku, SANEPIDEM, Stowarzyszeniem Sportowym FutbolGang oraz Wojskowym Centrum Rekrutacji.

WSPINKA rozpoczęła się o godz. 10. Udział w niej wzięli uczniowie VII i VIII klas z płockich szkół podstawowych, którzy zmagali się w sportowej rywalizacji w dwóch konkurencjach. Rywalizacja główna odbyła się na ściance wspinaczkowej, natomiast równolegle odbywał się konkurs plastyczny na plakat, promujący zdrowy i sportowy styl życia bez używek. Nad bezpieczeństwem na ściance czuwali funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz pracownicy Orlen Areny, którzy asekurowali uczestników wspinających się po ściance.

W tym roku w zmaganiach wspinaczkowych rywalizowało 14 szkół podstawowych. Konkurs na ściance rozgrywany był w dwóch kategoriach drużynowych oraz czterech kategoriach indywidualnych.

I miejsce – Wróblewski Marcel Szkoła Podstawowa nr 12

Nagrody rzeczowe w części sportowej oraz plastycznej zostały ufundowane przez Urząd Miasta Płocka, Płocki Okręgowy Związek Piłki Nożnej oraz Stowarzyszenie Sportowe FutbolGang.  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

Wręczono również puchary dla trzech najlepszych szkół za łączne wyniki w kategoriach klas VII i VIII.

Puchar Komendanta Miejskiego Policji za zajęcie I miejsca zdobyła Szkoła Podstawowa nr 6 w Płocku.

Puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej za zajęcie II miejsca zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Płocku.

Puchar Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej za zajęcie III miejsca zdobyła Szkoła Podstawowa nr 20 w Płocku.

W konkursie plastycznym pierwsze miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Płocku, drugie miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej nr 18 w Płocku, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Płocku.

Niezależnie od miejsc jakie zajęli uczestnicy zawodów, najważniejsza była atmosfera panująca na sali. Młodzież kibicowała swoim koleżankom i kolegom w duchu prawdziwej sportowej rywalizacji. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni i z niecierpliwością czekają na kolejną edycję.