Płoccy policjanci medalistami XXVII Płockich Ergowioseł 2019

Data publikacji 07.03.2019

1 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Płocku odbył się finał XXVII Płockich Ergowioseł 2019. Współzawodnictwo sportowe w zawodach toczyło się również pomiędzy przedstawicielami służb mundurowych z Płocka. Na podium, już po raz kolejny stanęli policjanci z płockiej komendy.

Zawody organizowane są już od 1993 roku i należą do najstarszych, cyklicznie organizowanych zawodów na ergometrach wioślarskich w Polsce. W tym roku po raz kolejny wśród przedstawicieli Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Państwowej Straży Pożarnej, udział brali policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Konkurencja, w której rywalizowali polegała na przepłynięciu jak najszybciej dystansu 500 m na ergometrze. Jest to dystans sprinterski, który wymaga od każdego z zawodników dużej wytrzymałości fizycznej.

Zacięta rywalizacja toczyła się pomiędzy policjantami a funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. Ostatecznie,  po raz kolejny zwyciężyli policjanci z płockiej komendy, ponadto asp. szt. Damian Mączkowski indywidualnie zajął drugie miejsce w rywalizacji mundurowych.

Reprezentanci Komendy Miejskiej Policji w Płocku mają już na swoim koncie kilka zwycięstw w zawodach sportowych. To właśnie ta czwórka policjantów, kom. Piotr Jeleniewicz, asp. szt. Jacek Dębski, st. asp. Damian Mączkowski i sierż. Robert Kajtkowski,  zdobyła w 2018 roku tytuł drużynowego Mistrza Polski Służb Mundurowych w wieloboju siłowym.

Serdecznie gratulujemy kolegom i życzymy dalszych sukcesów sportowych !