Lekkomyślny kierowca już bez prawa jazdy - Aktualności - KMP w Płocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Lekkomyślny kierowca już bez prawa jazdy

Data publikacji 26.09.2018

Płoccy policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi Płocka, który w terenie zabudowanym jechał swoim samochodem z prędkością przekraczającą 140 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Policjanci cały czas zwracają się z apelami do kierowców, aby ci ograniczyli prędkość, gdyż prowadzenie samochodu z niebezpieczną prędkością jest główną przyczyną zdarzeń drogowych, w których giną ludzie.

Niestety, nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie za sobą jazda z niebezpieczną prędkością. Minionej niedzieli, w miejscowości Wola Brwileńska, płoccy policjanci pełniący służbę w radiowozie nieoznakowanym ujawnili kierowcę, który nie bacząc na to, że przejeżdża przez teren zabudowany, gdzie na drodze może pojawić się niespodziewanie jakiś pieszy lub inna przeszkoda, gdzie również znajduje się przejście dla pieszych, „mknął” swoim czarnym fordem mondeo z prędkością 143 km/h. Warto w tym miejscu przypomnieć, że na terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierowca forda przekroczył zatem dozwoloną prędkość prawie o 100 km/h.

Bezmyślne zachowanie kierowcy zarejestrowane zostało przez policyjny videorejestrator w nieoznakowanym radiowozie. Kierowca, którym okazał się 38-letni mieszkaniec Płocka, został skontrolowany przez funkcjonariuszy. Policjanci za tak rażące łamanie przepisów zatrzymali prawo jazdy oraz ukarali go mandatem karnym i nałożyli na niego 10 punktów karnych.

Przez kolejne trzy miesiące 38-letni płocczanin nie będzie mógł kierować samochodem, oby w tym czasie mężczyzna przemyślał swoje zachowanie i uświadomił sobie jakie zagrożenie powodował swoją brawurą za kierownicą. (K)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony