Włamywacz zasnął po wypiciu domowego wina - Aktualności - KMP w Płocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz zasnął po wypiciu domowego wina

Data publikacji 13.06.2018

Policjanci z Posterunku Policji w N. Duninowie (pow. płocki) zatrzymali mężczyznę, który włamał się do budynku gospodarczego i tam zasnął. Mężczyzna nie zmęczył się jednak włamaniem, uśpiło go wino domowego wyrobu znajdujące się w pomieszczeniu.

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Nowym Duninowie zostali powiadomieni o włamaniu  do jednego z budynków gospodarczych na terenie gminy. Na miejscu funkcjonariusze zastali wyłamane okno do tego budynku oraz śpiącego w środku mężczyznę. Po obudzeniu go okazało się, że jest to znany policjantom 50 letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania.

Mężczyzna w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Funkcjonariusze w rozmowie z pokrzywdzonymi ustalili, że budynek jest swego rodzaju spiżarnią, w którym przechowują oni produkty spożywcze, m.in. przechowywali tam wino domowego wyrobu w ilości ok. 2,5 litra, które - jak się okazało, zostało wypite przez włamywacza. Właściciele określili szacunkową wartość wypitego wina na kwotę ok. 200 zł.

Mężczyzna wczoraj został zatrzymany w policyjnym areszcie, dzisiaj po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany w tej sprawie. Usłyszy on zarzut włamania do budynku, za co w kodeksie karnym została określona kara do 10 lat pozbawienia wolności. (K)

Powrót na górę strony