Policjanci zapobiegli śmierci młodego człowieka - Aktualności - KMP w Płocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli śmierci młodego człowieka

Data publikacji 25.09.2017

Policjanci z Posterunku Policji w Starej Białej, w powiecie płockim zapobiegli śmierci 25 letniego mieszkańca powiatu płockiego, który chciał skoczyć z masztu radiowego.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę 24 września. Około godziny 18.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Płocku otrzymał informację z której wnikało, że w miejscowości Kamionki w powiecie płockim młody mężczyzna wszedł na maszt radiowy i krzyczy, że popełni samobójstwo. Na miejsce zostali skierowani: dzielnicowy oraz policjant z patrolu, pełniący służbę w Posterunku Policji, w Starej Białej.  

Funkcjonariusze potwierdzili, że na maszcie radiowym znajduje się młody mężczyzna – jak się okazało znany im 25 letni mieszkaniec gminy Stara Biała który krzyczy, że popełni samobójstwo. Policjanci zabezpieczyli przyległy teren polecając osobom, które zgromadziły się pod masztem, aby odsunęły się od masztu i w żaden sposób nie kontaktowały się z desperatem. Kolejnym działaniem była rozmowa funkcjonariuszy z młodym mężczyzną, w celu poznania przyczyn tak desperackiego kroku oraz nakłonienia go do zejścia z masztu.  

W wyniku przeprowadzonej rozmowy mężczyzna zszedł z masztu. Oświadczył, że wszedł na niego, gdyż chciał przemyśleć swoje życie. Po zbadaniu chłopaka na zawartość alkoholu okazało się, że miał on ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dzięki szybkiemu działaniu –  funkcjonariusze podjęli interwencję po 4 minutach od otrzymania zgłoszenia, oraz odpowiednim postępowaniu na miejscu zdarzenia, policjanci z Posterunku Policji w Starej Białej zapobiegli śmierci młodego mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo.

Dwudziestopięciolatkiem zajęła się załoga karetki pogotowia, która zabrała desperata do szpitala. (K)

Powrót na górę strony