O bezpieczeństwie w Internecie w ramach działań ,, Kręci mnie bezpieczeństwo” - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

O bezpieczeństwie w Internecie w ramach działań ,, Kręci mnie bezpieczeństwo”

Data publikacji 19.05.2017

,, Internet - przyjaciel, czy wróg?” – pod takim hasłem odbyło się szkolenie dotycząca szeroko rozumianego bezpieczeństwa w ,,sieci”. Szkolenie wpisuje się w ogólnopolskie działania ,, Kręci mnie bezpieczeństwo” i mogło odbyć się dzięki kontynuacji współpracy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce z dr hab. prof ndzw. Mariuszem Jędrzejko z Centrum Profilaktyki Społecznej. Współorganizatorem spotkania jest Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Janusz Kotowski.

Wczoraj o godzinie 10:00 w sali konferencyjnej   Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce odbyło się szkolenie dotyczące ograniczenia negatywnych zjawisk wśród dzieci i młodzieży, które często mają swoje podłoże w Internecie. W szkoleniu udział wzięła kadra pedagogiczna i psychologiczna z ostrołęckich szkół.

Spotkanie rozpoczął Zastępca Komendanta Miejskiego w Ostrołęce podkom. Andrzej Dziadak, następnie głos zabrała prowadząca szkolenie Pani mgr Agnieszka Taper z Centrum Profilaktyki Społecznej, która odniosła się do szerokiego spektrum zagadnień związanych z   bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w Internecie.

Prowadząca spotkanie podczas swojego wystąpienia wskazała także na sposoby pracy z dziećmi i młodzieżą, aby zapobiec negatywnym zjawiskom na które mogą być narażeni ,,najmłodsi”.

Prelegentka przedstawiła także  możliwości reagowania na niepokojące zjawiska w sieci oraz tematy związane z aktywnością najmłodszych na portalach społecznościowych oraz  ochroną ich prywatności w wirtualnym świecie.

Poruszone zostały także zagadnienia dotyczące szeroko rozumianej cyberprzemocy, niebezpieczeństwem wynikających z niektórych gier sieciowych oraz o problemach, które mogą się pojawić w wyniku nadmiernego korzystania z tego typu gier. 

Spotkanie  odbyło się w ramach ogólnopolskich działań ,, Kręci mnie bezpieczeństwo”, jego organizatorem była: Komenda Miejska Policji w Ostrołęce, Prezydent Miasta Ostrołęki Pan Janusz Kotowski oraz Centrum Profilaktyki Społecznej.

Korzystając z okazji, przypominamy rodzicom, że oni mają także duży wpływ na powyższe zagrożenia. Z uwagi na ilość spędzanego wolnego czasu, to właśnie na rodzicach spoczywa szczególna odpowiedzialność w zakresie bezpieczeństwa w Internecie, np. poprzez zainteresowanie się co ,,ich” dziecko robi w wirtualnym świecie i ile spędza tam czasu.  To bardzo ważne, aby wyznaczać ,,naszemu” dziecku czas spędzony ,, przed komputerem”, aby  świat wirtualny nie pomylił mu się ze światem realnym.

 

 

mł. asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony