Aktualności

,,ZERO TOLERANCJI’’ dla przemocy domowej - stanowcze działania ostrołęckich policjantów

Data publikacji 29.05.2020

Każdej doby policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce pomagają ofiarom przemocy domowej. Dzięki skutecznym działaniom funkcjonariuszy kolejne osoby podejrzane o jej stosowanie nie unikną odpowiedzialności karnej. Wczoraj mundurowi zatrzymali trzech mieszkańców naszego miasta, którzy wywołali awantury podczas których grozili, m.in. przy użyciu niebezpiecznych narzędzi pozbawieniem życia członkom swoich rodzin. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Apelujemy do sąsiadów, aby zawsze reagowali na przypadki przemocy domowej. Nie myślmy, że zrobi to ktoś inny, takim odpowiedzialnym zachowaniem pomożemy danej rodzinie w przerwaniu stosowania przemocy w ich ,,domu”.

Tylko wczoraj dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o trzech przypadkach stosowania przemocy domowej.

W pierwszym z nich 35 - letni mieszkaniec Ostrołęki groził swojej matce pobiciem i był w stosunku do niej bardzo agresywny. Podczas awantury do stosowania wobec niej gróźb używał kija baseballowego.

Kolejna sytuacja miała miejsce również na terenie miasta, tym razem 44 - latek wszczął awanturę w swoim domu podczas której groził pobiciem swojej żonie. Ostatnie zdarzenie dotyczyło młodych osób. W tym przypadku 21 – latek groził swojej partnerce pozbawieniem życia przy użyciu noża. Poza tym uderzał ją po całym ciele i niszczył wyposażenie mieszkania.

Policjanci zawsze stoją po stronie osób pokrzywdzonych przemocą domową i udzielą im niezbędnej pomocy. Jak już wcześniej informowaliśmy wobec sprawców zawsze będziemy działać zdecydowania, dlatego wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Niebawem agresorom przedstawione zostaną zarzuty, według wstępnych ustaleń będą one dotyczyć znęcania oraz gróźb karalnych.

Dalsze czynności pod nadzorem prokuratura prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo - śledczego.

Nie bądźmy obojętni na tego rodzaju problem społeczny. Jeden telefon może przerwać dramat, który trwa w danej rodzinie od wielu lat.

Nie myślmy że zrobi za nas to ktoś inny i reagujmy za każdym razem kiedy mamy podejrzenie tego rodzaju przestępstwa.

Każda rodzina zagrożona przemocą domowa pozostaje od momentu ujawnienia tego faktu w zakresie zainteresowania dzielnicowego, który jest zobowiązany do regularnego odwiedzania rodziny i w razie potrzeby stałej współpracy z pozapolicyjnymi instytucjami pomocowymi.

 

podkom. Tomasz Żerański

 

Powrót na górę strony