Ostrołęccy „kryminalni” zatrzymali sprawcę kradzieży portfela - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Ostrołęccy „kryminalni” zatrzymali sprawcę kradzieży portfela

Data publikacji 13.05.2020

W minioną niedzielę, podczas nabożeństwa odbywającego się w jednym z ostrołęckich Kościołów, doszło do kradzieży portfela z dokumentami, kartą bankomatową i niewielką ilością pieniędzy. Sprawca wykorzystał nieuwagę mieszkanki naszego miasta, a następnie korzystał z jej karty bankomatowej w ostrołęckich sklepach. Został zatrzymany we wtorkowe popołudnie i usłyszał już zarzuty w tej sprawie.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, tuż po otrzymaniu zgłoszenia od 59-letniej mieszkanki naszego miasta dot. kradzieży jej portfela, podjęli działania zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy tej kradzieży. Szybko okazało się, że korzysta on ze skradzionej karty bankomatowej na terenie Ostrołęki.

Ustalenie danych personalnych mężczyzny nie sprawiło naszym funkcjonariuszom najmniejszych trudności, więc tego samego dnia rozpoczęły się czynności zmierzające do jego zatrzymania. Informację w tym zakresie otrzymali wszyscy policjanci Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Pomimo tego, że 20-letni mieszkaniec Ostrołęki ukrywał się przed Policją, został wczoraj zatrzymany na jednym z osiedli przez ostrołęckich „kryminalnych”. Był zaskoczony i nie stawiał oporu. Trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci ujawnili przy nim kilka telefonów komórkowych, dokumenty i karty bankomatowe.

 

Mężczyzna przyznał się do kradzieży oraz korzystania ze skradzionej karty bankomatowej. Usłyszał już zarzuty z art. 278 par. 5 kodeksu karnego i 279 par. 1 kodeksu karnego.

Dodatkowo przyznał się do kilkunastu - wcześniej popełnionych przestępstw z art. 279 par. 1 kodeksu karnego. Usłyszał również zarzuty w tej sprawie.

 

20-latek pozostaje w policyjnym areszcie, bo był również poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Ostrołęce do poprzednio prowadzonych postępowań.

Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

 

 

Ostrołęccy policjanci przypominają, jak należy zachować się w przypadku utraty dokumentów!

1. zastrzeż je w banku! – w swoim lub jednym z listy znajdującej się na stronie internetowej www.DokumentyZastrzezone.pl (osobiście, telefonicznie lub przez internet).

Jeśli ktoś spróbuje posłużyć się takim dokumentem, operacja zostanie zablokowana, a na miejsce zostanie wezwana Policja;

2. zgłoś się do najbliższej jednostki Policji, gdy dokumenty zostały skradzione;

3. powiadom gminę lub placówkę konsularną w celu wyrobienia nowego dokumentu;

 

Dokumenty należy zastrzec zarówno w przypadku zagubienia, jak i utraty dokumentu w wyniku kradzieży. Niezależnie od przyczyny, powinno się zareagować możliwie jak najszybciej. Ważne, aby zastrzec dokumenty takie, jak: dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, karta pobytu, aby nikt nie mógł się nim posłużyć w celu wyłudzenia kredytów i pożyczek, uniknięcia opłat, kradzieży wyposażenia wynajmowanego mieszkania czy pokoju hotelowego, kradzieży wynajętego samochodu lub innych rzeczy, jak również założenia fikcyjnej firmy.

 

 

_______________________________

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

 

 

 

Powrót na górę strony