Panie na kursie samoobrony uczyły się ratowania zdrowia i życia - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Panie na kursie samoobrony uczyły się ratowania zdrowia i życia

Data publikacji 04.02.2020

Uczestniczki tegorocznej edycji kursu ,,Bądź Bezpieczna” wiedzą już doskonale jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej i pomagać w sytuacji zagrożenia. A to wszystko dzięki nowemu partnerowi kursu, czyli Grupie Ratowniczej ,,Nadzieja”, która wczoraj w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce przeprowadziła z Paniami zajęcia. Ponadto w ramach podpisanego porozumienia wolontariusze grupy ,,Nadzieja” często współpracują z ostrołęckimi policjantami w działaniach poszukiwawczych zaginionych osób.

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, że pierwsze sekundy w przypadku udzielania pomocy osobom poszkodowanym są niezwykle cenne. W porę otrzymana pomoc diametralnie zwiększa szanse osoby poszkodowanej na przeżycie.

Dlatego po raz kolejny już uczestniczki kursu samoobrony „Bądź Bezpieczna” miały możliwość zdobycia odpowiedniej wiedzy teoretycznej i praktycznej pod okiem osób, które na co dzień niosą pomoc osobom potrzebującym.

Szkolenie odbyło się wczoraj w siedzibie ostrołęckich policjantów i zostało poprowadzone przez wolontariuszy z Grupy Ratowniczej ,,Nadzieja” tj. Panią Magdalenę Podsiad i Pawła Gąska.

Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Panie miały możliwość spróbowania swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy na profesjonalnych fantomach zarówno osób dorosłych, jak i dzieci, gdzie odbyły się odpowiednie symulację np. zadławienia dziecka.

Ponadto na zajęciach ćwiczono prawidłowe ułożenie osób poszkodowanych, mowa tu, m.in. o pozycji bocznej bezpiecznej. Przekazano także uczestniczkom wiedze w jakich sytuacjach można, a w jakich jest zabronione przemieszczanie osób poszkodowanych.   

Pamiętajmy, że każdy z nas może być świadkiem sytuacji kiedy niezbędne jest udzielenie pierwszej pomocy, dlatego tak ważnym jest, aby wiedza w tym zakresie była przez nas wszystkich poszerzana.

Dziękujemy osobom prowadzącym szkolenie za włączenie się w organizacje kursu, a uczestniczkom za duże zaangażowanie w zajęcia.

 

podkom. Tomasz Żerański

Oficer Prasowy

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony