Uczestniczki samoobrony już po ,,pierwszych” treningach - zdjęcia - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Uczestniczki samoobrony już po ,,pierwszych” treningach - zdjęcia

Data publikacji 10.01.2020

Uczestniczki kursu samoobrony ,,Bądź Bezpieczna” pierwsze trening mają za sobą. W trakcie kursu odbędą ponad 30 godzin zajęć praktycznych. Na pochwałę zasługuje duże zaangażowanie kobiet podczas prowadzonych wcale niełatwych pierwszych zajęć. Komendant Miejski Policji w Ostrołęce podinspektor Krzysztof Szymański gratuluje wszystkim uczestniczkom kursu wytrwałości i tak dużego zaangażowania podczas prowadzonych trudnych zajęć. Mamy nadzieję zobaczyć taki sam skład uczestniczek na kolejnych treningach.

We wtorkowy wieczór odbyły się jedne z pierwszych zajęć w ramach szkolenia „Bądź Bezpieczna”. Panie licznie stawiły się w Hali im. Arkadiusza Gołasia, by o godz. 20 rozpocząć intensywny trening.

Podczas wcześniejszych kursów uczestniczki podkreślały, że to właśnie pierwszy trening  jest najtrudniejszy. Nie inaczej było w miniony piątek. Zajęcia poprowadził wieloletni instruktor szkolenia „Bądź Bezpieczna” policjant ostrołęckiego wydziału prewencji asp. Jacek Glinka, który jest jednocześnie instruktorem technik i taktyk policyjnych. Po omówieniu zasad bezpieczeństwa oraz "krótkiej” rozgrzewce uczestniczki poznawały podstawy samoobrony, które będą rozwijane z kolejnymi godzinami treningów.

Podczas treningu kobiety wykonywały najpierw ćwiczenia ogólna rozwojowe prowadzące do poprawy ogólnej sprawności fizycznej, po czym technikę kopnięć oraz technik ręcznych przydatnych podczas obrony przed napastnikiem. Podczas pierwszych zajęć uczestniczki wykazały się ogromną determinacją oraz dużym zaangażowaniem w zajęcia. Kurs zakończy się egzaminem w podziemiach Szkoły Podstawowej nr 10, podczas którego będą mogły sprawdzić umiejętności nabyte podczas kursu.

 

Organizatorzy XVII edycji kursu samoobrony ,,Bądź Bezpieczna":

- Prezydent Miasta Ostrołęki - Łukasz Kulik
- Miasto Ostrołęka            
- Komendant Miejski Policji w Ostrołęce - podisnp. Krzysztof Szymański
- Ubezpieczenia Sikorscy, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia - Danuta Sikorska

Partnerzy Projektu:       

- Starostwo Powiatowe w Ostrołęce
- Klub Strzelecki „Obrońca” z Troszyna - pułkownik Eugeniusz Gorczyca 
- Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej
- Hala Sportowa im. Arkadiusza Gołasia
- MZK w Ostrołęce          
- Szkoła Podstawowa nr 10 w Ostrołęce
- "Naturhouse"
- "Endorfina", Adrianna Łada
- ,,Furia Training Box”
- Atelier Sztuki Barbara Marzewska
- Grupa Ratownicza ,,Nadzieja”

 

podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony