Dzielnicowi nie odpuszczają – kolejny poszukiwany nie uniknie odpowiedzialności - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Dzielnicowi nie odpuszczają – kolejny poszukiwany nie uniknie odpowiedzialności

Data publikacji 09.09.2019

Policjanci z ostrołęckiego rewiru dzielnicowych zatrzymali po pościgu 39 – letniego mieszkańca naszego miasta, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Ciężki pracy policjantów kolejna osoba zostanie pociągnięta do odpowiedzialności karnej.

Policjanci dzielnicowi tzw. pierwszego kontaktu odgrywają ważną rolę. Są to funkcjonariusze, którzy mają bezpośredni kontakt ze społecznością lokalną oraz wstępne, pierwsze diagnozowanie zjawisk patologicznych i kryminalnych w środowisku. Priorytetem pracy dzielnicowego jest utrzymywanie bezpośredniego kontaktu ze społecznością lokalną przez co ma możliwość poznania opinii dotyczącej jej potrzeb, obaw i problemów, które ich nurtują.

Po raz kolejny ostrołęccy policjanci pokazali, że znają bardzo dobrze swoje rejony służbowe. Wczoraj południu funkcjonariusze ustalili, że pod jednym z bloków na terenie miasta może ukrywać się poszukiwany do odbycia kary więzienia.

W związku z tym mundurowi pojechali na miejsce, na ich widok mężczyzna rzucił się do ucieczki, jednak po kilkudziesięciu metrach został zatrzymany i obezwładniony. Okazał się nim 39 – letni mieszkaniec naszego miasta.

Mężczyzna był poszukiwany do odbycia kilku miesięcy kary więzienia, po wykonanych czynnościach został osadzony w policyjnym areszcie i jeszcze dziś zostanie doprowadzony do Zakładu Karnego.

podkom. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony