Aktualności

Pijany kierowca podjął próbę ucieczki przed ostrołęckimi dzielnicowymi - nadaremnie - szybko został zatrzymany

Data publikacji 25.06.2019

Dzielnicowi z osiedla Wojciechowice zatrzymali w wyniku pościgu młodego kierowcę busa, który próbował uciekać przed umundurowanymi policjantami ulicami miasta przed kontrolą drogową. Po pościgu samochodowym kierowca busa porzucił swój pojazd i zaczął uciekać pieszo. Jednak szybko został zatrzymany i obezwładniony. Zarówno on jak i dwoje pasażerów byli pijani. W niedługim czasie bezmyślny 21 - latek będzie odpowiadał za swoje zachowanie przed sądem. Przypominamy, że od 1 czerwca 2017 roku niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest PRZESTĘPSTWEM.

Całe zdarzenie miało swój początek w ostatnim dniu długiego weekendu. Około godziny 1:20 w nocy dzielnicowi czuwający nad bezpieczeństwem w rejonie skrzyżowania ul. Traugutta/Witosa zauważyli kierującego busem, którego sposób jazdy wskazywał na to, ze jego kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu.

W związku z powyższym postanowili skontrolować ten pojazd. W tym celu wydali kierowcy za pomocą latarki z czerwonym światłem wyraźne sygnały nakazujące zatrzymanie, jednak ten je zignorował i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Nieodpowiedzialny kierowca w rejonie ul. Traugutta się zatrzymał, porzucił pojazd i rozpoczął ucieczkę pieszo. Po kilkusetmetrowym pościgu w rejonie ogródków działkowych ,,Czeczotka”  mężczyzna został zatrzymany, był agresywny i nie chciał poddać się wydawanym poleceniom funkcjonariuszy. Tym samym zmusił ich do użycia środków przymusu bezpośredniego i szybko został obezwładniony.

 Agresorem okazał się 21 - letni mieszkaniec Ostrołęki, natomiast pasażerami była 30 - letnia kobieta i 36 - letni mężczyzna, obydwoje także z Ostrołęki. Cała trójka była pijana.  Kierowca ,,wydmuchał” w policyjny alkomat ponad promil alkoholu, dodatkowo nie posiadał przy sobie prawa jazdy.

21 - latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, niebawem odpowie za ucieczkę oraz jazdę w stanie nietrzeźwości przed sądem.

Bądźmy odpowiedzialni i nigdy nie wsiadajmy za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Stosujmy się sygnałów nakazujących zatrzymanie oraz do poleceń wydawanych przez policjantów. Jeśli tego nie zrobimy funkcjonariuszem dla swojego i osoby zatrzymanej bezpieczeństwa w razie potrzeby będą stosować środki przymusu bezpośredniego.

Przypominamy, że od 1 czerwca 2017 roku niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest PRZESTĘPSTWEM.

Pamiętajmy, że ,,alkohol” spowalnia naszą reakcję.  Nie zapominajmy o surowej odpowiedzialności  karnej, jazda w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonymi karą do 2 lat pozbawienia wolności. Natomiast za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony