Zderzenie samochodu z pociągiem - apelujemy o ostrożność - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Zderzenie samochodu z pociągiem - apelujemy o ostrożność

Data publikacji 16.05.2019

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę auta było prawdopodobna przyczyną zderzenia osobowej toyoty z pociągiem, które miało miejsce wczoraj na terenie gm. Goworowo. W jego wyniku młody mieszkaniec naszego powiatu został zabrany do szpitala. Dalsze czynności w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury prowadza policjanci z posterunku policji w Goworowie.

Wczoraj około godziny 17:00 dyżurny ostrołęckich policjantów odebrał zgłoszenie dotyczące zderzenia pociągu z toyotą. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z posterunku policji w Czerwinie, ostrołęckiej drogówki oraz służby ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierujący toyotą 19 - letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego jadąc od strony miejscowości Czernie w kierunku Goworowa w Wólce Brzezińskiej na przejeździe kolejowym nie zastosował się do znaku stop w wyniku czego doszło do zderzenia z pociągiem relacji Tłuszcz – Ostrołęka. Młody kierowca samochodu z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala, została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Alkomat wskazał, ze maszynista pociągu był trzeźwy, przewoził 15 pasażerów, żaden z nich nie doznał obrażeń.

Pamiętajmy, że chwila zagapienia, lub zlekceważenia znaków może mieć dla nas tragiczne konsekwencję. Podczas dojeżdżania do przejazdów kolejowych zatrzymujmy się za każdym razem i dokładnie upewnijmy się, czy taki przejazd będzie bezpieczny.

 

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

 • Zdjęcie przedstawiające znak drogowy ,,Stop" na przejeździe kolejowym, w tle widoczny rozbity samochód i auto policji i strazy pożarnej
  Zdjęcie przedstawiajace znak drogowy ,,Stop" na przejeździe kolejowym, w tle widoczny rozbity samochód i auto policji i strazy pożarnej
 • Zdjęcie przedstawiające rozbity samochód
  Zdjęcie przedstawiajace rozbity samochód
 • Zdjęcie przedstawiające stojący w oddali skład pociągu osobowego
  Zdjęcie przedstawiające stojący w oddali skład pociągu osobowego
Powrót na górę strony