Ostrołęcki dzielnicowy zatrzymał sprawcę kradzieży i osobę poszukiwaną - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Ostrołęcki dzielnicowy zatrzymał sprawcę kradzieży i osobę poszukiwaną

Data publikacji 01.02.2019

W ostatnich dniach, dzielnicowy z rejonu „Sienkiewicza” i „Łęczysk” dokonał zatrzymania sprawcy kradzieży elektronarzędzi, do której doszło kilka dni wcześniej. Dzięki skuteczności dzielnicowego, mężczyzna usłyszał już zarzuty, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Ponadto ustalił miejsce pobytu i zatrzymał poszukiwaną 17-latkę

Sierż. szt. Marek Olżyński to policjant z dużym doświadczeniem. W Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce pełnił służbę jako policjant patrolowo-interwencyjny, wykonywał czynności wyjaśniające w sprawach o wykroczenia i w postępowaniach administracyjnych, a o obecnie od 1 marca 2018 roku jest dzielnicowym w rejonie osiedli „Sienkiewicza” i „Łęczysk”.

 

Gdy tylko otrzymał informację, że na terenie Ostrołęki doszło do kradzieży elektronarzędzi o łącznej wartości 1900 złotych, podjął on czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. Jego determinacja w tym zakresie sprawiła, że zdołał on ustalić sprawcę i dokonał jego zatrzymania w dniu 25 stycznia 2019 roku około godziny 21.00. Sprawca tej kradzieży był zaskoczony. Posiadał przy sobie skradzione przedmioty i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wkrótce odpowie za to przestępstwo przed sądem.

 

Ten sam dzielnicowy, w dniu 30 stycznia 2019 roku, już przed godziną 8.00, w Ostrołęce przy ul. Modrzejewskiej, dokonał zatrzymania 17-latki poszukiwanej przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony