Szczęśliwy finał interwencji ostrołęckich dzielnicowych i pracowników socjalnych - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Szczęśliwy finał interwencji ostrołęckich dzielnicowych i pracowników socjalnych

Data publikacji 23.01.2019

W miniony poniedziałek, pracownicy socjalni i dzielnicowi z terenu gminy Lelis prawdopodobnie uratowali życie mieszkańcowi „naszego” powiatu, który z objawami wychłodzenia oraz obrażeniami ciała trafił do ostrołęckiego szpitala. Nie pozostawajmy obojętni w stosunku do osób mieszkających samotnie czy też nadużywających alkoholu. Sąsiedzka czujność i wzajemna życzliwość jest bezcenna, gdy chodzi o ludzkie życie.

Ostrołęccy dzielnicowi – asp. Tomasz Olesiński i asp. szt. Robert Zaorski to policjanci z wieloletnim stażem. Pełnią służbę na terenie gminy Lelis, gdzie mają bardzo dobry kontakt z wieloma mieszkańcami oraz przedstawicielami samorządu i instytucji pomocowych.

W trakcie poniedziałkowej służby, otrzymali oni informację od pracowników socjalnych z Ośrodka Pomocy Społecznej w Lelisie, która dotyczyła jednego z mieszkańców powiatu ostrołęckiego. Wynikało z niej, że samotnie mieszkający mężczyzna może mieć obrażenia ciała, a jego stan zdrowia może zagrażać jego życiu.

Policjanci niezwłocznie udali się z pracownikami socjalnymi do miejsca zamieszkania 86-letniego mężczyzny. W rozmowie z nim ustalili, że podczas wykonywania prac w gospodarstwie, został on poturbowany przez zwierzęta gospodarskie. Zarówno pracownicy socjalni, jak też policjanci – za pośrednictwem Oficera Dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, wykonali telefon do dyspozytora pogotowia ratunkowego, który przysłał na miejsce załogę ratownictwa medycznego.

Okazało się, że mężczyzna wykazuje objawy wychłodzenia i posiada obrażenia ciała wymagające hospitalizacji. Dlatego mężczyzna został przetransportowany do ostrołęckiego szpitala.

 

Apelujemy o czujność sąsiedzką, wzajemną pomoc oraz empatię wobec osób, które mieszkają samotnie, a także osób, które nadużywają alkoholu i przebywają w stanie upojenia alkoholowego na zewnątrz. Osoby starsze i osoby spożywające alkohol nie zawsze są w stanie same sobie pomóc. Nasz drobny „gest” w tym zakresie, tj. rozmowa, rozeznanie się w sytuacji oraz wykonanie jednego telefonu, może uratować komuś życie.

 

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony