Aktualności

Zajęcia ze strzelectwa sportowego, z Psychologiem oraz w klubie sportowym tylko i wyłącznie dla Pań – tematem kolejnych zajęć uczestniczek kursu samoobrony dla Pań ,,Bądź Bezpieczna”

Data publikacji 25.10.2018

Panie biorące udział w XVII już edycji kursu samoobrony przeszły kolejny etap zajęć. Tym razem szkoliły się z zakresu strzelectwa sportowego pod okiem doświadczonych instruktorów w Klubie Strzelectwa Sportowego Obrońca w Troszynie. W transporcie uczestniczek na zajęcia, jak w poprzednich edycjach mogliśmy liczyć na wieloletniego partnera kursu jakim jest Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce. Należy podkreślić, że uczestniczki podczas zajęć praktycznych miały celne oko i zdobyły bardzo dobre wyniki - gratulujemy. W ubiegłym tygodniu Panie miały także bardzo ciekawe zajęcia z psychologiem Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu podkom. Anną Szymańską oraz Klubie Endorfina, którego założycielką jest uczestniczka poprzednich edycji kursu ,,Bądź Bezpieczna” Pani Adrianna Łada.

Panie z XVII już edycji kursu samoobrony przeszły kolejny etap zajęć. Jednak tym razem zajęcia przybrały zupełnie inną formułę. A to wszystko dzięki życzliwości wieloletniego partnera kursu, czyli Klubu Strzelectwa Sportowego Obrońca w Troszynie oraz Miejskiemu Zakładowi Komunikacji w Ostrołęce, który również od wielu lat jest partnerem kursu.Zajęcia ze strzelectwa sportowego to od wielu lat jeden z najpopularniejszych elementów szkolenia. Uczestniczki tej edycji kursu samoobrony dla Pań „Bądź Bezpieczna” pod okiem profesjonalistów w poniedziałkowy wieczór mogły sprawdzić swoje umiejętności posługiwania się bronią.  

Panie najpierw wzięły udział w szkoleniu teoretycznym prowadzonym przez Prezesa klubu płk. w stanie spoczynku Eugeniusza Gorczycę, podczas którego poznały zasady bezpieczeństwa na strzelnicy. Następnym etapem było strzelanie. Uczestniczki miały możliwość oddania strzałów zarówno z broni krótkiej jak i długiej. Oczywiście wszystko się odbywało pod okiem doświadczonych instruktorów.Na uwagę zasługują bardzo dobre wyniki wszystkich uczestniczek kursu. Jednak najwięcej celnych strzałów oddała Pani Marta Jakubiak  z sumą 175 punktów, II miejsce zajęła Parzych Marzena uzyskując 173 punkty, natomiast miejsce III z sumą 172 punktów przypadło Justynie Bona - wszystkim uczestniczkom serdecznie gratulujemy, natomiast instruktorom za przeprowadzenie kolejnych interesujących zajęć Komendant Miejski Policji w Ostrołęce nadkom. Krzysztof Szymański składa serdeczne podziękowania.  

 

asp. Tomasz Żerański

Powrót na górę strony