W upalne, letni dni otoczmy wzmożoną opieką seniorów z naszych rodzin! - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

W upalne, letni dni otoczmy wzmożoną opieką seniorów z naszych rodzin!

Data publikacji 08.08.2018

6 sierpnia około godziny 17.00 ostrołęccy policjanci wraz z psem tropiącym, strażacy i Grupa Ratownicza „Nadzieja” poszukiwali 81-letniej mieszkanki powiatu ostrołęckiego. Kobieta wyszła około 8.00 rano do lasu z zamiarem zbioru grzybów. Przez kilkanaście godzin przebywała poza domem i nie można było z nią nawiązać kontaktu, gdyż nie posiadała przy sobie telefonu komórkowego. Została odnaleziona dopiero po godzinie 20.00 około 1,5 kilometra od miejsca zamieszkania. Apelujemy o to, by w upalne, letnie dni osoby starsze i dzieci nie przebywały bez właściwej opieki poza miejscem zamieszkania oraz miały zapewniony komfort termiczny i możliwość ochłodzenia się.

Dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce został powiadomiony o niepowrocie do domu 81-letniej mieszkanki powiatu ostrołęckiego w poniedziałek, około godziny 16.45. Kobieta wyszła z domu około 8.00 z zamiarem zbierania grzybów w lesie. Nie było możliwości nawiązania z nią kontaktu, gdyż nie posiadała przy sobie telefonu komórkowego.

Do działań poszukiwawczych zaangażowano blisko 100 policjantów, psa tropiącego, około 30 strażaków, 15 osób z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” wraz ze sprzętem transportowym i członków rodziny. Dokonano sprawdzeń w szpitalu, miejscach zamieszkania rodziny i znajomych oraz „przeczesano” kompleks leśny w pobliżu miejsca zamieszkania kobiety. W wyniku podjętych poszukiwań, kobieta została odnaleziona w kompleksie leśnym około 1,5 kilometra od miejsca zamieszkania.

Ratownicy z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” udzielili niezbędnej pomocy medycznej 81-letniej kobiecie, która ostatecznie została przewieziona do miejsca zamieszkania. 

Apelujemy do członków rodzin, w których są osoby w podeszłym wieku, aby nie zezwalali na samodzielne poruszanie się takich osób po łąkach, lasach i ruchliwych trasach komunikacyjnych. Szczególnie w czasie letnich upałów, ale też w innych trudnych warunkach atmosferycznych, osoby te są narażone na poważne niebezpieczeństwo zagubienia się bądź utraty życia lub zdrowia.

Zawsze do tego typu poszukiwań angażowane są znaczne siły i środki, aby jak najszybciej odnaleźć zaginioną osobę. Jako mieszkańcy naszej społeczności, możemy pomóc poprzez zwracanie uwagi na osoby spacerujące czy też wręcz błąkające się z dala od zabudowań. Warto w takim przypadku zawiadomić odpowiednie służby i samemu podjąć próbę udzielenia pomocy.

 

 

asp. Krzysztof Kolator

Komenda Miejska Policji w Ostrołęce

Powrót na górę strony