Skuteczne działania policjantów z Myszyńca - Aktualności - KMP w Ostrołęce

Aktualności

Skuteczne działania policjantów z Myszyńca

Data publikacji 13.02.2018

Zaledwie poł godziny wystarczyło policjantom z Komisariatu Policji w Myszyńcu na zatrzymanie mężczyzny, który na terenie dworca PKS najpierw uszkodził rurę od ogrzewania, a następnie włamał się do automatów umieszczonych na drzwiach toalet zabierając z nich pieniądze. Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi, był nietrzeźwy.

Wczoraj kilka minut po godzinie 20:00 na stanowisko kierowania ostrołęckiej komendy wpłynęła informacja o tym, że nieznany sprawca  na terenie dworca w Myszyńcu uszkodził rurę od ogrzewania w wyniku czego doszło do wycieku wody, ponadto zgłaszający poinformował o włamaniu do automatów  dwóch toalet, z których skradziono niewielką sumę pieniędzy.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Myszyńca, którzy ustalili, że nieznany mężczyzna najpierw wyrwał rurę od ogrzewania powodując wyciek wody, a następnie za jej pomocą włamał się do automatów umieszczonych na drzwiach toalet. Swoim działaniem uszkodził nie tylko automaty, ale także drzwi.  Po zdarzeniu mężczyzna oddalił się w nieznanym kierunku.

Bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia policjanci rozpoczęli działania skierowane na ustalenie i zatrzymanie sprawcy tego zdarzenia.

Ich efektem było zatrzymanie już po 30 minutach od zgłoszenia podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa mężczyzny. Do zatrzymania doszło na jednej ze stacji paliw w Myszyńcu, okazał się nim 47 – letni mieszkaniec powiatu szczycieńskiego. Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Został on osadzony w policyjnym areszcie, po wytrzeźwieniu zostaną mu przedstawione zarzuty dotyczące, m.in. kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia.


asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołęka

Powrót na górę strony