Aktualności

Spowodował kolizję i odjechał – szybko został zatrzymany przez dzielnicowych z gm. Olszewo – Borki

Data publikacji 04.12.2017

Spostrzegawczość dzielnicowych pozwoliła na zatrzymanie vw, który dzień wcześniej uderzył w zaparkowany pojazd i odjechał. Dzięki temu kierowca auta nie uniknie odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej oraz, m.in. jazdy w stanie nietrzeźwości.

W sobotnie popołudnie dyżurny ostrołęckiej policji uzyskał informacje dotyczącą kolizji drogowej na terenie gm. Baranowo.

 Zgłaszająca oświadczyła, że w jej zaparkowanego w rejonie sklepu fiata podczas wykonywania manewru cofania uderzył vw. Według relacji świadków jego kierowca  po zdarzeniu wysiadł z auta, obejrzał uszkodzenia i pomimo protestów świadków odjechał.

Policjanci z ostrołęckiej drogówki, którzy pojechali na miejsce potwierdzili to zgłoszenie. Wykonali także , m.in. oględziny  uszkodzonego fiata, oględziny miejsca zdarzenia oraz sprawdzili monitoring.  

 

Informacja na temat tego zdarzenia wraz z numerami rejestracyjnymi vw została przekazana wszystkim patrolom pełniącym służbę na terenie naszego miasta i powiatu oraz na codziennych odprawach.

Już następnego dnia rano patrol dzielnicowych z terenu gminy Olszewo – Borki w miejscowości Rataje zauważył poszukiwane auto, które jechało z przeciwległego kierunku jazdy.

Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych zatrzymali ten pojazd. Jego kierowcą okazał się około 40 – letni ostrołęczanin. Mężczyzna nie posiadał żadnego z wymaganych dokumentów podczas kontroli, natomiast  badanie trzeźwości wykazało, że miał w swoim organizmie 0,7,promila alkoholu.

Mężczyzna w niedługim czasie odpowie za swoje bezmyślne zachowanie przed sądem.

 

asp. Tomasz Żerański

KMP Ostrołeka

Powrót na górę strony