Podpalacz w rękach mławskich policjantów - Aktualności - KPP w Mławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalacz w rękach mławskich policjantów

Data publikacji 10.07.2019

Wczoraj Sąd Rejonowy w Mławie przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury i zastosował tymczasowy areszt na okres 2 miesięcy wobec 39-latka. Mężczyzna zatrzymany został przez policjantów z Wydziału Kryminalnego w Mławie i będzie odpowiadał za kradzież z włamaniem oraz podpalenie budynku mieszkalnego. Straty na szkodę pokrzywdzonych szacowane są na łączną kwotę ponad 160 tys. zł.

Praca operacyjna mławskich policjantów doprowadziła do zatrzymania mężczyzny, który podpalił budynek mieszkalny w Gradzanowie Zbęskim, gm. Radzanów. W pierwszej połowie czerwca br. sprawca, 39-letni mieszkaniec powiatu Żuromińskiego, dokonał kradzieży z włamaniem do budynku jednorodzinnego pełniącego funkcję domu letniskowego. Włamywacz, po pokonaniu zabezpieczeń z wnętrza budynku mieszkalnego oraz budynków gospodarczych ukradł różnego rodzaju sprzęt na łączną kwotę ponad 8 tys. zł. Następnie w dniu 14 czerwca br. podpalił budynek powodując swoim działaniem straty na kwotę ponad 160 tys. zł.

W dniu wczorajszym, 9 lipca Sąd Rejonowy w Mławie zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. 39-latek za popełnione przestępstwa opowiadał zgodnie z kodeksem karnym. Za zniszczenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aneta Prusik

Powrót na górę strony