Znowu oszukują na policjanta. Okradli 74-letniego mławianina - Aktualności - KPP w Mławie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znowu oszukują na policjanta. Okradli 74-letniego mławianina

Data publikacji 09.07.2019

Trwają czynności mławskiej policji w sprawie oszustwa „na policjanta” 74- letniego mławianina. Senior przekazał złodziejom 50 tysięcy złotych. Policja apeluje! Seniorze nie daj się oszukać! Prawdziwy policjant NIGDY nie poprosi Ciebie o przekazanie mu Twoich oszczędności.

W poniedziałek, 8 lipca br., na terenie Mławy doszło do pięciu usiłowań oszustwa metodą „na policjanta”. Niestety w szóstym, zgłoszonym przypadku sprawcom udało się wyłudzić pieniądze. Nieznani sprawcy dzwoniąc na telefon stacjonarny i podając się za policjanta, prokuratora, usiłowali wyłudzić pieniądze zgromadzone na koncie mławian w wieku 67 – 79 lat. Zamierzonego celu jednak nie osiągnęli, ze względu na postawę zgłaszających. Natomiast w jednym przypadku, sprawca dzwoniąc na telefon komórkowy i podając się za policjanta KPP Mława i Prokuratora Okręgowego w Mławie, wyłudzić pieniądze zgromadzone na koncie 74 – letniego mężczyzny. Jak wynika z ustaleń sprawcy wprowadzili w błąd seniora, mówiąc, że dane jego rachunku bankowego zostały przejęte i konieczne jest przelanie wszystkich posiadanych na nim środków na podany przez nich rachunek bankowy, który miał być rachunkiem policji celem ich zabezpieczenia przed kradzieżą. Senior przekazał oszustom swoje oszczędności w kwocie około 50 tys. zł.

Policja ostrzega – pomimo tak wielu apeli o ostrożność i komunikatów na temat sposobów działania oszustów metodą „na wnuczka” i „na policjanta”, przestępcy wciąż okradają seniorów.

Policja apeluje do rodzin osób starszych o to, by przypominali seniorom o zagrożeniu, omawiali z nimi przypadki oszustw i metody działania przestępców, tak by uwrażliwić seniorów i uchronić ich przed oszustami oraz utratą oszczędności.

mł. asp. Aneta Prusik

Powrót na górę strony