Piknikowy weekend - Aktualności - KPP w Mławie

Aktualności

Piknikowy weekend

Data publikacji 10.06.2019

W weekend funkcjonariusze mławskiej policji uczestniczyli w Piknikach Rodzinnych na terenie pow. mławskiego. Dla naszych milusińskich, czekało tam wiele atrakcji i niespodzianek. Festyny odbyły się na terenie szkół, przedszkoli i w Szkółce Leśnej przy ul. Krajewo. Spotkania zostały przeprowadzane w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Dzielnicowi wspólnie z profilaktykami z Komendy Powiatowej Policji w Mławie  w dniu 7 czerwca, uczestniczyli w pikniku dla dzieci i rodziców Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 4 w Mławie, ul. Krasińskiego. 8 czerwca pojechali radiowozem oznakowanym, uatrakcyjnić festyn przy placówce szkolnej ul. Słowackiego w Mławie, zorganizowany z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego przez PCPR w Mławie. W sobotę również policjanci z mławskiej komendy wzięli udział w pikniku zorganizowanym przez Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” przy MOPS w Mławie. Na imprezie dla dzieci pn. „Połączyć dwa światy” w Szkółce Leśnej przy ul. Krajewo bawiły się całe rodziny. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zbliżających się wakacji, m.in. bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Dzieci wzięły też udział w konkursie „odblask za rysunek”, w którym miały za zadanie narysować plakat na temat bezpieczeństwa nad wodą. W nagrodę otrzymały elementy odblaskowe i słodycze. Ponadto każdy z uczestników festynu mógł przymierzyć sprzęt policyjny tj. kamizelkę ochronną, hełm czy tarczę. Usiąść w policyjnym radiowozie, porozmawiać przez stację oraz usłyszeć dźwięk policyjnej syreny.

Policjanci poprzez zabawę przybliżali dzieciom zasady bezpiecznego zachowania się w sytuacjach, z jakimi mogą spotkać się w życiu a w szczególności na podczas wypoczynku letniego. Spotkania zostały przeprowadzane w ramach kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej, na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą pn. „Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

mł. asp. Aneta Prusik

  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu widzimy dziewczynkę malująca rysunek w konkursie "odblask za rysunek" w ramach akcji "Kreci mnie bezpieczeństwo nad wodą".
  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu widzimy profilaktyka z KPP Mława, który prowadzi spotkanie z dziećmi na Pikniku Rodzinnym -"Połącz dwa światy". Szkółka Leśna w Mławie.
  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu widzimy dzielnicowego z KPP Mława, który z dziećmi na Pikniku Rodzinnym -"Połącz dwa światy", Szkółka Leśna w Mławie, rysuje ilustracje o bezpieczeństwie nad wodą.
  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu widzimy radiowóz policyjny z dzielnicowym z KPP Mława, który prowadzi spotkanie z dziećmi na Pikniku Rodzinnym Rodzin Zastępczych w Mławie. Prze pojazdem chłopiec w sprzęcie policyjnym, tj. tarcza, hełm, kamizelka.
  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu widzimy radiowóz policyjny z KPP Mława, na Pikniku Rodzinnym Rodzin Zastępczych w Mławie. Przed pojazdem dzieci które chcą wsiąść do auta.
  • Fotografia kolorowa. Na zdjęciu widzimy radiowóz policyjny z KPP Mława, w oknie auta dzieci z Pikniku Rodzinnego Rodzin Zastępczych w Mławie.
Powrót na górę strony