Apelujemy o ostrożność – wypadek na K-7, 2 osoby ranne - Aktualności - KPP w Mławie

Aktualności

Apelujemy o ostrożność – wypadek na K-7, 2 osoby ranne

Data publikacji 24.12.2018

Trwają czynności policji w sprawie wypadku drogowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 7 z ul. Al. Marszałkowska w Mławie. W zdarzeniu ucierpiały 2 osoby. Mławscy policjanci apelują do pieszych, rowerzystów i kierujących pojazdami o ostrożność, abyśmy mogli w radosnych nastrojach przeżywać święta bożenarodzeniowe oraz wkraczać w nadchodzący Nowy Rok.

Do wypadku doszło 22 grudnia, około godz. 11:45, Mława, skrzyżowanie drogi K- 7 z ul. Marszałkowska. Jak wynika ze wstępnych ustaleń mieszkaniec pow. mławskiego, kierujący samochodem marki Mitsubishi Canter - laweta, z wstępnie nieustalonych przyczyn otarł się o stojący na tym samym pasie samochód marki Fiat Tipo a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu uderzając czołowo w jadący z przeciwka pojazd marki Renault Clio. W wyniku tego zdarzenia kierujący samochodem Mitsubishi Canter i Fiat Tipo oraz pasażerowie z pojazdu Fiat Tipo, nie doznali żadnych obrażeń. Natomiast kierujący i pasażerka pojazdu marki Renault Clio, mieszkańcy woj. olsztyńskiego z wielonarządowymi obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala w Warszawie. Kierujący kierujący byli trzeźwi. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie

Policja apeluje o rozsądek i ostrożność na drodze. Aura sprawia, że warunki drogowe szybko zmieniają się i są odmienne w zależności od ukształtowania terenu oraz pory dnia. Temperatura powietrza waha się i oscyluje w pobliżu wartości zerowej. Bywa, że nagle pojawia się deszcz, deszcz ze śniegiem lub śnieg. Padający deszcz, jak również roztapiający się śnieg zamarza w porze wieczorowo-nocnej, co powoduje poważne zagrożenie na drogach – szczególnie tych mniej uczęszczanych.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego z nas, bądźmy ostrożni.

mł. asp. Aneta Prusik

Powrót na górę strony