Warsztaty dzielnicowych z Fundacją eFkropka - Aktualności - KPP w Mławie

Aktualności

Warsztaty dzielnicowych z Fundacją eFkropka

Data publikacji 14.11.2018

We wtorek, 13 listopada w Komendzie Powiatowej Policji w Mławie gościliśmy przedstawicieli Fundacji eFkropka. Przeprowadzili oni szkolenie i warsztaty z dzielnicowymi z powiatu mławskiego, dotyczące sposobu traktowania osób dotkniętych chorobą psychiczną.

Przedstawiciele Fundacji eFkropka przeprowadzili w świetlicy KPP w Mławie szkolenie i warsztaty z dzielnicowymi powiatu mławskiego o sposobie traktowania osób dotkniętych chorobą psychiczną, a także o możliwościach współpracy z innymi instytucjami, które mogą pomóc chorym. Główną misją Fundacji jest zapobieganie izolacji osób po kryzysie zdrowia psychicznego, przeciwdziałanie ich stygmatyzacji i przełamywanie stereotypów związanych z chorobami psychicznymi.

Statystyki są zaskakujące, badania wykazują , że co czwarty Polak styka się z problemami choroby psychicznej, czy to osobiście, czy to poprzez chorobę osoby z najbliższej rodziny.

Fundacja eFkropka to organizacja, która powstała z inicjatywy osób zawodowo zajmujących się leczeniem i pracą terapeutyczną na rzecz ludzi z doświadczeniem choroby psychicznej. Specjaliści mają świadomość dużych potrzeb w zakresie rehabilitacji oraz adaptacji społecznej beneficjentów i dostrzegają deficyty w społecznej służbie zdrowia w związku z ciągle niewdrożonym Narodowym Programem Ochrony Zdrowia Psychicznego. W działania fundacji włączają się osoby po kryzysach zdrowia psychicznego, tzw. eksperci przez doświadczenie. Obecnie zarówno w Radzie Fundacji jak i jej Zarządzie zasiadają osoby z doświadczeniem choroby psychicznej.

Celem projektów fundacji jest zmiana negatywnych wyobrażeń o chorobach psychicznych, przekonań utrwalonych w świadomości społecznej, a także w myśleniu o sobie samych pacjentów. Główną misją jest zapobieganie izolacji osób po kryzysie zdrowia psychicznego, przeciwdziałanie ich stygmatyzacji i przełamywanie stereotypów związanych z chorobami psychicznymi. Poprzez wielowymiarowe działania terapeutyczne i edukacyjne rodzi się nadzieja na zbudowanie zaplecza pomocnego w przełamywaniu barier i osobistych ograniczeń, umożliwiającego powrót do naturalnej aktywności i podejmowania ról w życiu osobistym i społecznym.

Fundacja eFkropka jest organizatorem Kongresu Zdrowia Psychicznego oraz Marszu Żółtej Wstążki. Od września 2018 roku fundacja organizuje w Mławie grupę aktywizująco-wsparciowo-edukacyjną dla osób po kryzysach psychicznych a także grupę wsparcia dla rodzin. Zgłoszenia należy kierować na adres mlawa@ef.org.pl lub po nr telefonu 536-009-298.

KPPMława/AZ

Powrót na górę strony