Rozmawiali z rodzicami i nauczycielami o cyberprzemocy - Aktualności - KPP w Makowie Mazowieckim

Aktualności

Rozmawiali z rodzicami i nauczycielami o cyberprzemocy

Data publikacji 30.10.2018

Policjanci makowskiej komendy przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z rodzicami i nauczycielami, które odbyło się w Szkole Podstawowej w Węgrzynowie. Głównym tematem była cyberprzemoc, uczestnicy mieli możliwość poznać formy i przejawy tego negatywnego zjawiska, które może dotknąć każdego użytkownika Internetu i urządzeń mobilnych, w tym także dzieci.

Wczoraj (29.10.2018) policjantka ds. nieletnich i dzielnicowy z PP Krasnosielc przeprowadzili spotkanie profilaktyczne  z rodzicami i nauczycielami w Szkole Podstawowej w Węgrzynowie. Głównym tematem była cyberprzemoc. Uczestnicy spotkania  dowiedzieli się, że cyberprzemoc może przejawiać się dręczeniem poprzez komunikatory internetowe, fora dyskusyjne, SMS-y, e-maile, udostępnianie zdjęć i filmów w Internecie bez zgody osób na nich występujących. Policjantka tłumaczyła rodzicom jak się chronić przed tą formą cyberprzemoc i jak na nią reagować. Przedstawiła zebranym prezentację multimedialną, za pomocą której omówiła zagadnienia dotyczące najczęściej popełnianych przestępstw internetowych z udziałem nieletnich. Zwróciła się do rodziców o to, aby interesowali się tym, co robią ich pociechy przed komputerem i monitorowali czy dzieci nie mają dostępu do nieodpowiednich dla nich treści. Policjanci podkreślili, że znajomość prawa przez rodziców jest bardzo ważnym elementem w wychowaniu młodych pokoleń oraz zachęcała, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi na temat zagrożeń.

Działania makowskich policjantów, skierowane do rodziców mają przypomnieć, że w trosce o dobro dziecka ważna jest prawidłowa współpraca pomiędzy rodzicami, nauczycielami a także Policją.

Powrót na górę strony