Aktualności

TY też możesz zwiększyć bezpieczeństwo w swoim rejonie za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa !

Data publikacji 25.01.2017

Mieszkańcy Łosic i powiatu coraz częściej korzystają z nowego narzędzia, które pozwala jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo na terenie miasta i powiatu. Mowa tu o Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której od początku jej funkcjonowania wskazano prawie 80 zagrożeń.

Przypominamy mieszkańcom miasta i powiatu łosickiego, że od 20 września 2016r. mogą mieć bezpośredni wpływ na swoje bezpieczeństwo za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde zgłoszenie jest przez nas dokładnie sprawdzane, jeśli się potwierdzi,  wskazany rejon objęty jest większym nadzorem przez policjantów .

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa umożliwia mieszkańcom przekazywanie informacji o niebezpiecznych miejscach i zdarzeniach. Żeby zgłosić zagrożenie wystarczy komputer lub telefon komórkowy z dostępem do internetu.

Do chwili obecnej otrzymaliśmy od Państwa 77 zgłoszeń dotyczące różnych obszarów bezpieczeństwa. Najwięcej odnotowanych zgłoszeń bo 18 dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości, 11 nieprawidłowego parkowania, a 7 złego oznakowania dróg. Otrzymaliśmy również zgłoszenia dotyczące spożywania alkoholu w miejscach publicznych, miejsc gromadzenia się młodzieży czy też utonięć. Po weryfikacji wszystkich zgłoszeń 22 z nich zostało potwierdzonych. Miejsca te zostały objęte przez policjantów szczególnym nadzorem. Dziękujemy za wszystkie sygnały o zagrożeniach.

 

 

Powrót na górę strony