Jechał 120 km/h w obszarze zabudowanym - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

Jechał 120 km/h w obszarze zabudowanym

Data publikacji 06.08.2019

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, działający w mazowieckiej grupie SPEED zatrzymali prawo jazdy 31-letniemu kierowcy w związku ze skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze.

Wczoraj około godz. 16. policjanci kozienickiej drogówki, podczas patrolu pojazdem nieoznakowanym zauważyli, jak kierujący pojazdem marki Lexus jedzie z nadmierną prędkością. W miejscowości Brzeźnica funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości pędzącego auta za pomocą nieoznakowanego pojazdu. Jak się okazało, 31-latek jechał z prędkością 120 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, czyli przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 70 km/h.


Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie, mieszkaniec Lublina, został ukarany mandatem karnym. Ponadto jego konto zasiliło 10 punktów karnych.


Pomimo nagłośnionych zmian w przepisach prawa o ruchu drogowym, nadal nie brakuję kierowców, którzy znacznie przekraczają dozwoloną prędkość.

Przypominamy, że zgodnie z nowymi przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy zostanie odebrane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Następnie zostanie ono przesłane do właściwego starosty, który — wydając decyzję administracyjną — formalnie zatrzyma ten dokument — za pierwszym razem na 3 miesiące.
 

Autor: asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony