Kierowco! Nie polujemy na zebrach! Bezpieczne przejście - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

Kierowco! Nie polujemy na zebrach! Bezpieczne przejście

Data publikacji 11.09.2018

"Kierowco! Nie polujemy na zebrach!" to hasło kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi kierującym, aby zachowywali szczególną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Janikowie wzięli udział w happeningu zorganizowanym przy przejściu dla pieszych w rejonie ich szkoły. Uczniowie innych szkół z powiatu kozienickiego uczestniczyli zaś w spotkaniach organizowanych przez dzielnicowych oraz profilaktyków, gdzie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.

Od rozpoczęcia roku szkolnego w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” kozieniccy policjanci prowadzą działania profilaktyczno-edukacyjne pod nazwą „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!” oraz „Bezpieczne przejście dla pieszych” i „Mój rower moje życie”.


Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i nierespektowanie znaków oprócz nadmiernej prędkości to główne przyczyny wypadków drogowych, niestety często tych najtragiczniejszych w skutkach. Aby przeciwdziałać takim tragediom, by podnieść świadomość kierujących i pieszych policjanci po raz kolejny prowadzili kampanię –„Kierowco ! Nie polujemy na zebrach”.


W kampanię włączyli się uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Janikowie wraz z nauczycielami i kozienicką Policją. W rejonie przejścia dla pieszych apelowali do kierowców o ostrożną i bezpieczną jazdę, zbliżając się do przejścia dla pieszych, oraz o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach, przy których znajdują się szkoły i przedszkola. Uczniowie biorący udział w happeningu zorganizowanym przy przejściu prezentowali ulotki z hasłami promującymi prowadzone akcje.


Spotkania profilaktyczne zostały już przeprowadzone z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kozienicach, PSP nr 2 w Kozienicach, PSP w Kociołkach, PSP w Wólce Tyrzyńskiej, PSP w Piotrkowicach, PSP w Świerżach Górnych, PSP Woli Chodkowskiej, PSP w Gniewoszowie, PSP Bogucinie oraz PSP w Garbatce Letnisko. Koleje spotkania są już zaplanowane. Niebawem wszyscy uczniowie spotkają się z funkcjonariuszami, gdzie będą mogli utrwalić sobie zdobytą wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Akcja pn. „Kierowco! Nie poluj na zebrach” realizowana jest w ramach projektu „B&N, czyli B – jak bezpieczny, N- jak niechroniony” celem jej jest dążenie do poprawy bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych zwłaszcza w rejonie szkół.

Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony