„Mini wczasy dla Seniorów 2018” z kozienicką policją - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

„Mini wczasy dla Seniorów 2018” z kozienicką policją

Podczas wakacji Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach nie zapominają o osobach starszych. Corocznie uczestniczą w turnusach na „Mini wczasach dla Seniorów”, które organizowane są przez Polski Czerwony Krzyż.

Od trzech tygodni w Kozienicach trwa turnus „Mini Wczasów dla Seniorów” organizowany przez PCK. Policjanci co roku spotykają się z jego uczestnikami i przeprowadzają pogadankę na temat bezpieczeństwa. Na wszystkich turnusach uczestniczyło łącznie około 100 osób. Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie. Seniorzy dowiedzieli się jak uniknąć zagrożeń podczas wakacji oraz jak się uchronić przed różnego rodzaju nieszczęściami. Dzielnicowy mł. asp. Tomasz Hołuń i asp. szt. Jarosław Pikulski oraz mł. asp. Ilona Tarczyńska i mł. asp. Mariusz Warmijak przekazali informacje jak uniknąć wyłudzeń metodą na tzw. „wnuczka”, „córkę”, „policjanta” czy CBŚP. Przypominali o dobrym zabezpieczeniu mieszkań podczas wakacyjnego wyjazdu czy choćby wyjścia z domu.

Mówili też, aby nie wpuszczać osób nieznajomych do mieszkań, domów czy nawet na klatki schodowe. Zdarzenia odnotowane na terenie powiatu kozienickiego dowodzą, że nawet osoby, które chcą sprzedać różnego rodzaju produkty, koce, pościele nie zawsze mają dobre intencje i pod pretekstem sprzedaży okradają mieszkania.


Na zakończenie seniorzy podziękowali gromkimi brawami dzielnicowym oraz policjantom za pomoc w trudnych sytuacjach, które są kłopotliwe w ich codziennym życiu.

Autor mł. asp. Ilona Tarczyńska

Powrót na górę strony