Uciekał przed policjantami bo miał 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu - Aktualności - KPP w Kozienicach

Aktualności

Uciekał przed policjantami bo miał 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu

Data publikacji 10.01.2018

Wczoraj funkcjonariusze z kozienickiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który uciekał swoim pojazdem w miejscowości Sieciechów przed funkcjonariuszami, którzy dawali sygnały do zatrzymania. Jak się okazało kierujący w swoim organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz po raz kolejny odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze kozienickiej drogówki w dniu wczorajszym pełniąc służbę na terenie Sieciechowa chcieli zatrzymać do kontroli kierującego pojazdem Opel Astra, który poruszał się drogą krajową 48, pomimo danych sygnałów przez policjantów do zatrzymania kierujący nie zatrzymał się i kontynuował jazdę  ulicami Sieciechowa. Kierujący wjechał w drogę która była bez przejazdu i tam doszło do jego zatrzymania. Jak się okazało 31-letni mężczyzna był pijany a w jego organizmie było ponad  3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna już dwukrotnie miał wcześniej zatrzymywane prawo jazdy za to samo przestępstwo. Tym razem również zostało zatrzymane mu  prawo jazdy, a pojazd zgodnie z przepisami został odholowany na parking  strzeżony. Mężczyzna teraz odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

 

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę. Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie na drogach!

Nie czekajmy aż dojdzie do tragedii. Nietrzeźwy za kierownicą na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować autem. Jeżeli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, poinformujmy o tym Policję pod nr 112 lub 997.


Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

 

Powrót na górę strony