„Alkohol i narkotyki” – podsumowanie - Aktualności - KPP w Gostyninie

Aktualności

„Alkohol i narkotyki” – podsumowanie

Data publikacji 10.12.2019

Wczoraj na drogach powiatu gostynińskiego policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą ,,Alkohol i Narkotyki”. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości ponad 800 kierujących.

Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach, ale jak widać z policyjnych danych nadal nie wszyscy kierujący traktują sprawę poważnie. Aby ograniczyć liczbę wypadków i kolizji spowodowanych m.in. przez nietrzeźwych kierujących gostynińscy policjanci systematycznie prowadzą działania, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.

W poniedziałek (9.12.) policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pn. „Alkohol i Narkotyki”. Podczas 24 godzinnej akcji funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości ponad 800 kierujących oraz 6 osób zostało przebadanych narkotestem.

Apelujemy, o zdecydowana reakcję gdy widzimy, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem - korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany lub widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

Powrót na górę strony