Spotkania z harcerzami o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP w Gostyninie

Aktualności

Spotkania z harcerzami o bezpieczeństwie

Data publikacji 16.07.2019

Sezon wakacyjny w pełni, a wraz z nim sezon na obozy harcerskie. Każde miejsce mundurowi odwiedzają dwukrotnie – za pierwszym razem wraz ze strażakami sprawdzają warunki pobytu pod względem zabezpieczenia w sprzęt przeciwpożarowy oraz prawidłowości wytyczenia i oznakowania dróg ewakuacyjnych. Natomiast przy drugiej wizycie funkcjonariusze rozmawiają z druhami i zuchami o bezpieczeństwie podczas wakacji.

Podczas wczorajszej (15.07.) wizyty na obozie w Budach Lucieńskich przewodnim tematem omówionym przez dzielnicowego były zasady bezpieczeństwa podczas spędzania czasu wolnego, korzystania z kąpieli w zbiornikach wodnych i zabaw w jego pobliżu. Przypomniano zuchom i druhom zasady jak poruszać się po lesie, aby nie stwarzać zagrożenia dla siebie i przyrody. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Mamy nadzieję, że wizyta w obozie harcerskim bezpośrednio przełoży się na poprawę świadomości w zakresie bezpieczeństwa i pozwoli spędzić niezapomniane wakacje, pełne samych pozytywnych wspomnień, a przekazana wiedza pomoże młodym harcerzom właściwie rozpoznać ewentualne zagrożenie, uniknąć sytuacji niebezpiecznych, a w razie ich wystąpienia, odpowiednio i szybko zareagować.

 

Autor: podkom. Dorota Słomkowska

Powrót na górę strony