Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie - Aktualności - KPP w Gostyninie

Aktualności

Kaskadowy pomiar prędkości – podsumowanie

Data publikacji 10.07.2019

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego 9 lipca br. w godz. 6:00 – 22:00 gostynińscy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji 14 kierujących naruszyło przepisy dotyczące przekroczenia dozwolonej prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Nadrzędnym celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W trakcie działań policjanci zatrzymali 14 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Pamiętajmy, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

Powrót na górę strony